• Projekt Wnętrz: Klaudia Tworo
  • Stylizacja do sesji zdjęciowej: Maria Szymańska
  • Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska

Pani Kasia i Pan Damian zakupili dwa mieszkania, na nowoczesnym osiedlu w Radomsku. Mieszkania już od samego początku miały być łączone w jedno co finalnie pozwoliło na uzyskanie powierzchni 114 m2. Deweloper przedstawił swoją propozycję łączenia lokali, którą delikatnie skorygowaliśmy, dostosowując ją do potrzeb inwestorów. W nasze ręce inwestorzy oddali prawie 80 m2 mieszkania. Pozostałe pokoje nie miały w tamtym czasie zaplanowanej funkcji.

Kasia i Damian dokładnie wiedzieli jakie są ich potrzeby. Mieli spójną wizję swojego mieszkania. Zależało im na tym by mieszkanie było przytulne i nowoczesne. Chcieli żeby we wnętrzu były motywy drewna, betonu, czarne akcenty i delikatne przełamanie zielenią i granatem. Świetnie się rozumieliśmy i do przekazanego projektu inwestorzy nie mieli zbyt wielu uwag. Wszystkie założenia udało się zrealizować. 

Salon z kuchnią to tak naprawdę większa część jednego z dwóch połączonych ze sobą mieszkań. W tej przestrzeni udało nam się zmieścić dużą wygodną sofę i dwa fotele.  Nietypowo nie był tu planowany telewizor, choć zostawiliśmy w szafce odpowiednie gniazda na przyszłość. W miejscu gdzie ewentualnie mógłby się pojawić telewizor zaprojektowałam ściankę z dekoracyjnymi lamelami. Motyw ten powtarza się także w części jadalnianej i korytarzu. Na podłogach zaplanowaliśmy szeroki panel, który pojawia się także w pozostałych pomieszczeniach z wykluczeniem łazienek i kuchni. W jadalni  króluje stół rozsuwany miloni, który świetnie wpisuje się w otoczenie. Nad stołem zawisła lekka geometryczna lampa. 

W części jadalnianej pokusiliśmy się także o zabudowę meblową. Stanowi ona świetne miejsce do przechowywania kieliszków, zastawy, obrusów itp. Zależało nam jednak aby zabudowa była lekka optycznie i stanowiła funkcję dekoracyjną dlatego zaproponowaliśmy podział tego mebla i wprowadziliśmy dolną część podwieszaną. Pomiędzy szafkami wprowadziliśmy lamele i podświetliliśmy je taśmą LED.

Kuchnia to kolejna strefa części dziennej, tutaj postanowiłam zasłonić ją trochę poprzez wydzielenie wyższego barku z hokerami. Sam barek zaprojektowałam w taki sposób by jego noga stanowiła dekoracyjną półkę na wino. 

W korytarzu znajduje się wygodne siedzisko ze ścianą z lamelami, na której można zawiesić kurtki. Ta część prowadzi do bardziej intymnej strefy mieszkania. Podążając holem trafiamy do dwóch łazienek sypialni i pokojów. 

Łazienki są bardzo spójne kolorystycznie, ale różnią się między sobą. W mniejszej zastosowaliśmy prysznic i miejsce na pralkę i suszarkę. Zmieściliśmy tu także szafkę pod umywalką. Duża łazienka miała być tą, z której inwestorzy będą korzystać dla relaksu. Tutaj wprowadziliśmy dużą wannę i dużą szafkę z dwoma umywalkami. Ciekawym elementem w tej łazience są taśmy Ledowe tworzące ramę lustra. Idealnie doświetlają twarz przy wykonywaniu makijażu. 

Sypialnia to duży pokój z wejściem do garderoby. Tutaj znajduje się też spora szafa i zabudowa szafkowa. Łóżko wraz zagłówkiem zostały w całości zaprojektowane przeze mnie i wykonane na wymiar. Miękki tapicerowany zagłówek służy także jako wygodne oparcie w pozycji siedzącej.