Projektowanie wnętrz – oferta projektowa

pierwsze wolne terminy na rozpoczęcie nowych projektów: koniec LISTOPADA 2023

ETAP 1 – Projekt Funkcjonalny

Projekt funkcjonalny jest bazą do dalszego projektowania, ale może też być świetnym rozwiązaniem dla osób, które są jeszcze przed budową swojego domu lub mieszkania i nie planują na razie pełnego projektu. Projekt ten rozszerzony o zmiany lokatorskie umożliwi dostarczenie deweloperowi lub ekipie budowlanej rysunków z układem ścian, lokalizacją punktów hydraulicznych i elektrycznych.

Ustalenie oczekiwań i potrzeb związanych z projektem

Rozpoczęcie prac projektowych poprzedzone jest spotkaniem z inwestorem. Badamy potrzeby inwestora, ustalamy styl, kolorystkę, klimat, budżet i terminarz prac, a także poznajemy Twój gust i upodobania estetyczne. Przy okazji pierwszego spotkania przeprowadzamy z Tobą ankietę projektową, która pozwoli na wnikliwą analizę zarówno kwestii funkcjonalnych, jak i estetycznych.

Project Manager

Każdy z naszych klientów zostanie przypisany do indywidualnego internetowego panelu z projektem, do którego otrzyma indywidualne hasło. W Panelu można monitorować postęp prac projektowych, jak i wymieniać się informacjami i inspiracjami do projektu. Platforma ta została stworzona z myślą o zebraniu wszystkich informacji wymienianych między inwestorami a projektantami w jednym miejscu, co ułatwia i przyspiesza komunikację.

Inwentaryzacja Inwestycji

Po zapoznaniu się z potrzebami i wymaganiami klienta przechodzimy do szczegółowego wymiarowania inwestycji. W tej fazie pobieramy wszystkie wymiary ze stanu istniejącego w tym ogólne wysokości, szerokości, jak i punkty hydrauliczne, elektryczne i wentylacyjne. Przystępujemy również do dokumentacji fotograficznej. Jeśli budynek nie jest jeszcze postawiony, projekt wykonujemy z rzutów architektonicznych/deweloperskich. Do inwentaryzacji wracamy po postawieniu ścian wewnętrznych w inwestycji.

Układ Funkcjonalny

Kolejną fazą projektu jest przedstawienie Tobie różnych możliwości co do zagospodarowania przestrzeni, usytuowania ścian i sprzętów i mebli. Przedstawiamy 3 rzuty 2D, optymalnie dostosowane do Twoich potrzeb i wymagań, spośród których wybieramy jeden najbardziej odpowiedni lub tworzymy  kolejny finalny.

Spotkania Na Życzenie Inwestora

Oprócz komunikacji na czacie managera projektu, możesz umówić się z nami na osobistą konsultację w pracowni, online lub telefoniczną. W ramach tego etapu przysługuje Ci do dwóch konsultacji.

Opcjonalnie - Zmiany Lokatorskie

Projekt funkcjonalny możemy przygotować w oparciu o wymiary dostarczone przez architekta/dewelopera, oraz rozszerzyć o rysunki wykonawcze z lokalizacją ścian, przyłączy hydraulicznych i punktów elektrycznych w takim przypadku pomijamy fazę inwentaryzacji.

ETAP 2 – Projekt Koncepcyjny

Projekt koncepcyjny to część,  zawierająca w sobie ETAP 1 i ETAP 2  W tej części projektu aranżujemy przestrzeń Twojego domu lub mieszkania. Tu dobieramy wszystkie materiały i wyposażenie. Na tym etapie zobaczysz na wizualizacjach wnętrza inwestycji.

* Projekt ten stanowi koncepcję wnętrzarską, dającą pogląd na ogólny klimat wnętrza. Nie zawiera wymiarów i rozwiązań technologicznych. Dla osiągnięcia zamierzonego efektu przy realizacji zaleca się łączenie ETAPÓW 1, 2 i 3.

Wizualizacja 3D Z Aranżacją

Akceptacja układu funkcjonalnego pozwala na rozpoczęcie prac nad wizualizacją 3D. Na podstawie wszystkich zebranych informacji, przemyśleń i ustaleń projektujemy i aranżujemy wnętrza. Efekt końcowy przekazywany jest klientowi do oceny i w razie potrzeby dopracowywany i korygowany na podstawie wspólnych rozmów i przemyśleń klienta. Domyślnie w ramach pakietów przysługują 2 tury korekt.

 

Podstawowy Kosztorys Z Namiarami Na Sklepy

W miarę postępu całości prac projektowych, uzupełniane są arkusze z namiarami na sklepy, w których można zaopatrzyć się we wszystkie elementy projektu. Na tym etapie w kosztorysie nie ma podanych ilości materiałów oraz wycen wykonawców.

Spotkania Na Życzenie Inwestora

Oprócz komunikacji na czacie managera projektu, możesz umówić się z nami na osobistą konsultację w pracowni, online lub telefoniczną. W ramach tego etapu przysługuje Ci jedna konsultacja.

ETAP 3 – Projekt Kompleksowy

Projekt kompleksowy to część,  zawierająca w sobie ETAP 1,  ETAP 2 i ETAP 3.  W tej części, przygotowujemy dokumentację techniczną, dzięki której poszczególni wykonawcy będą mogli dokładnie odwzorować przygotowany projekt wnętrza. W tej części uzupełniamy także kosztorysy o oferty zbiorowe i wprowadzamy wykonawcę w projekt.

* Projekt kompleksowy warto uzupełnić o nadzór autorski, celem uniknięcia ewentualnych pomyłek, niezaplanowanych zmian w projekcie 

Panorama 360 Stopni

Możesz dodatkowo zdecydować się na widoki w panoramie 360 stopni aby jeszcze lepiej wyobrazić sobie przestrzeń Twojego wnętrza. Panorama to dobry pogląd na finalną wersję projektu. Dzięki niej jeszcze lepiej wyobrazisz sobie zaprojektowaną przestrzeń.

Dokumentacja Wykonawcza

Po akceptacji wizualizacji 3D rozrysowujemy cały projekt w postaci dokumentacji technicznej dla wszystkich wykonawców, w tym np.:

  • rozrys ścian, sufitów i podłóg, okładzin ściennych, zabudowy GK, zabudowy kominka
  • rozrys elementów kamiennych
  • rozrys punktów hydraulicznych i elektrycznych
  • rozrysy montażowe łazienek z kładami ścian
  • rozrys stolarki meblowej jak zabudowy kuchennej, zabudowy szaf i mebli projektowanych

* Pliki dokumentacji otrzymujesz w formie elektronicznej i drukowanej. Wersja papierowa do odbioru w  biurze pracowni  lub wysyłka listowna do inwestora na jego koszt.

Rozszerzony Kosztorys

W arkuszach kosztorysu podawane są także ilości materiałów wykończeniowych typu płytki, deski podłogowe, tapety itp. oraz wyceny od wykonawców np. stolarni, szklarni, kamieniarza itp. Ponadto kosztorysy uzupełniane są o o oferty zbiorcze ze sklepów, które są również sprawdzane pod kątem zgodności z projektem.

Spotkania Na Życzenie Inwestora

Oprócz komunikacji na czacie managera projektu, możesz umówić się z nami na osobistą konsultację w pracowni, online lub telefoniczną. W ramach tego etapu przysługuje Ci jedna konsultacja.

Spotkanie z wykonawcami

Zależy nam na tym aby realizacja projektu była zgodna z założeniami dlatego projekt sugerujemy zakończyć przynajmniej jednym wejściem na budowę, celem zapoznania wykonawców z projektem wnętrz. Spotkanie organizuje inwestor przed przystąpieniem do prac realizacyjnych.  Jest usługa opcjonalna nie musisz się na nią decydować.

Opcjonalnie - Gratisowa Stylizacja I Sesja Zdjęciowa

Inwestorzy, którzy zrealizują projekt zgodnie z założeniami i bez niekonsultowanych z biurem zmian, mają możliwość skorzystania z nieodpłatnej sesji zdjęciowej z udziałem profesjonalnego fotografa i stylistki wnętrz. Stylizacja, która będzie wykonywana do celów sesji może być pięknym uzupełnieniem projektu wnętrz. Po sesji wnętrzarskiej inwestor otrzymuje listę użytych do stylizacji produktów i może je zakupić w swoim zakresie. Otrzymuje także zdjęcia na pamiątkę lub wykorzystania przy ewentualnej sprzedaży lub wynajmie lokalu.

* Oferta gratisowej stylizacji i sesji zdjęciowej, dotyczy wnętrz realizowanych w budżecie od 4500 zł/m2  i nie dotyczy pojedynczych pomieszczeń.

ETAP 4 – Nadzór Autorski 

 Rola architekta wnętrz nie ogranicza się do projektowania. Sukces realizacji polega na skrupulatnym sprawdzaniu etapów realizacji i ciągłym  kontakcie z wykonawcami. Wszystkich inwestorów gorąco zachęcamy do rozszerzenia projektu o nadzór autorski. Możesz wykupić pojedyncze wizyty weryfikacyjne na budowie lub poszerzyć je o inne usługi, które odciążą Cię w procesie realizacyjnym. To idealne rozwiązanie dla Ciebie jeśli nie masz czasu zajmować się planowaniem harmonogramu prac i wizytowaniem inwestycji. 

Koszt Nadzoru to 3500 zł / miesiąc + 500 zł brutto od każdorazowego wejścia na inwestycje

* Jeśli inwestycja znajduje się poza Łodzią do wizyt na inwestycji należy doliczyć koszty dojazdów zgodne z naszą kilometrówką.

Harmonogram Prac I Zamówień

Aby realizacja przebiegała możliwie sprawnie, przygotowujemy pełen sugerowany harmonogram kolejności prac i zamówień, na bazie którego Inwestor może skoordynować zakupy i poszczególne ekipy wykonawcze. 

* W ramach współpracy z różnymi producentami, Inwestorzy mogą zamówić w naszej pracowni w korzystnych cenach część proponowanego asortymentu. Nie podejmujemy jednak pośredniczenia w zamówieniach w innych sklepach ani koordynacji prac wykonawców. 

Zdalna obsługa inwestycji

W trakcie trwania prac realizacyjnych jesteśmy do telefonicznej dyspozycji inwestora i poszczególnych wykonawców.

* W trakcie realizacji moga pojawić się pytania do projektu za równo ze strony inwestora jak i wykonawców. Aby zapewnić płynność prac, jestesmy w kontakcie telefonicznym z wykonawcami i inwestorem.

8 Wizyt Nadzorczych

By mieć pewność, że realizacja jest zgodna z projektem, a ewentualne omyłki wykonawcy są wychwycone w porę, regularnie odwiedzamy inwestycję. Sprawdzamy poszczególne etapy np.:

 

  • sprawdzenie zgodności lokalizacji, typu i ilości punktów elektrycznych i hydraulicznych
  • sprawdzenie zgodności z projektem zabudów i sufitów gipsowo kartonowych, ścian stawianych i wyburzeń
  • sprawdzenie przygotowania otworów pod montaż ościeżnic
  • sprawdzenie zgodności układu kafli
  • sprawdzenie zgodności układu i łączenia posadzek
  • sprawdzenie zgodności wykonanych okładzin ściennych
  • sprawdzenie lokalizacji i zgodności wykonania prac stolarskich, kierunków otwierania się frontów, wysokości i szerokości zabudów
  • sprawdzenie wysokości zawieszanych lamp, obrazów i dekoracji ściennych
  • sprawdzenie zgodności prac kamieniarskich, prac stolarza schodowego, szklarza
  • sprawdzenie estetyki wykonanych prac wykończeniowych

Raportowanie

Po każdej wizycie na inwestycji spisujemy w jasny i czytelny sposób podsumowanie wszystkich uwag. Dostarczamy Tobie dokumentację zdjęciową z postępów na  inwestycji wraz z rozpiską ewentualnych niezgodności lub ustaleń z wykonawcą. 

Spotkania Z Wykonawcami

W ramach nadzoru jesteśmy w kontakcie z wykonawcami. Mogą oni do nas na bieżąco dzwonić, zadawać pytania i konsultować  z nami projekt. Przy okazji wizyt na inwestycji ustalamy z nimi bieżące kwestie i odpowiadamy na ich pytania.

Aktualizacje Dokumentacji Technicznej

W razie konieczności uzgadniamy możliwości wprowadzenia zmian w projekcie oraz kontrolujemy ich wpływ na inne elementy wnętrza. W przypadku zmian w projekcie aktualizujemy dokumentację wykonawczą. 

Często zadawane pytania

01. Czy muszę zlecać do projektowania całość?

Oczywiście, że nie. W naszej pracowni możesz wykluczyć z projektu część, domu lub mieszkania, które chcesz pominąć w projekcie.

Pamiętaj także, że cena projektu jest zależna od typu zlecanej powierzchni. Np. kuchnia i łazienka mają wyższą cenę projektu  niż pozostałe pomieszczenia.

02. Czy mogę wybrać część pomieszczeń w projekcie kompleksowym a część w koncepcyjnym?

Tak. Nie mniej jednak doradzamy korzystanie z usługi kompleksowej. Projekt koncepcyjny jest jedynie pokazaniem pomysłu na przestrzeń, nie zawiera żadnych wymiarów, rozwiązań technologicznych i materiałowych.

03. Co jeśli projekt mi się nie spodoba?

Projekt wnętrza jest procesem twórczym, a więc istnieje ryzyko, że projekt Ci się nie spodoba. Taka sytuacja jest w naszej pracowni  niezwykle rzadka i  jeśli ma miejsce najczęściej wynika z nieprecyzyjnej komunikacji. Staramy się zminimalizować ryzyko dla takiej sytuacji. Dlatego przed przystąpieniem do prac przeprowadzimy z Tobą szczegółową ankietę projektową  i poprosimy Cię o wskazaniem nam inspiracji, które najbardziej Ci się spodobały stylistyką i kolorystyką.

Nasz projekt będzie się opierał o informacje jakie uzyskamy od Ciebie. Masz też możliwość zmian w projekcie. Możesz zmienić model mebla, lampy, kolorystyki czy układu szafek jeśli nasza propozycja nie będzie trafiona. Spiszesz wszystkie swoje uwagi a my skonsultujemy je z Tobą i wprowadzimy zmiany.

Jeśli uznasz, że zmiany w projekcie nadal z Tobą nie rezonują, możesz zrezygnować z dalszych prac projektowych i rozliczymy tylko wykonane prace.

04. Czy dostanę namiary na sprawdzone ekipy?

Tak, nasza pracownia na przestrzeni lat zebrała namiary na wielu sprawdzonych wykonawców. W ramach współpracy polecimy Ci elektryka, hydraulika, ekipy wykończeniowe, firmy od rekuperacji i klimatyzacji, glazurników, parkieciarzy, szklarzy, tapeciarzy i stolarzy.  Choć są to firmy sprawdzone przez nas i naszych klientów, pamiętaj, że może być w nich rotacja pracowników. Zalecamy zweryfikować we własnym zakresie jakość usług oglądając pracę wykonawców na żywo.

05. Mam od Was projekt WNĘTRZ. co dalej?

Teraz najtrudniejsza część czyli realizacja. Nasi klienci, którzy nie decydują się na nadzór po stronie pracowni powinni wizytować inwestycję i sprawdzać czy wszystkie prace są zgodne z projektem. 

Otrzymasz rozpiskę, które elementy należy zamawiać, ale pamiętaj, że koordynacja jest po Twojej stronie. 

Możesz też nam zlecić nadzór abyśmy odciążyli Cię w tworzeniu harmonogramu, kontaktach z wykonawcami i sprawdzali poszczególne etapy realizacji.

06. Kiedy najlepiej kontaktować się z architektem wnętrz?

Do architekta wnętrz, należy zgłosić się możliwie szybko.

Jeśli budujesz dom skontaktuj się z wybrana pracownią od 3-6 miesięcy przed planowanym rozpoczęciem prac budowlanych. Architekt wnętrz musi zarezerwować dla Ciebie czas w harmonogramie i przygotować na czas projekt funkcjonalny z punktami hydraulicznymi. Taki projekt będzie Ci potrzebny przed wylaniem płyty fundamentowej. 

Jeśli kupiłeś mieszkanie zgłoś się do architekta na 3-6 miesięcy przed planowanym terminem oddania zmian lokatorskich deweloperowi. Architekt wnętrz przygotuje dla Ciebie układ funkcjonalny ze zmianami lokatorskimi, który dostarczysz deweloperowi. 

Jeśli chcesz zrobić remont w posiadanym domu lub mieszkaniu, szukaj architekta nawet 6-8 miesięcy przed planowanym remontem. Projekt może potrwać od 2-4 miesięcy i najczęściej  w dobrych i popularnych biurach projektowych obowiązuje rezerwacja terminów projektowych. Pełen projekt warto jest mieć gotowy na 2 miesiące przed wejściem ekipy remontowej, by był czas na dokonanie zakupów produktów i  koordynację zamówień.

 

07. Jestem spoza Łodzi czy robicie projekty online?

Oczywiście! Od wielu lat podstawą naszej komunikacji z klientem jest internetowy manager projektu.

Jeśli inwestor ma ochotę wypić z nami kawę i spotkać się osobiście zawsze ma taką możliwość. Jeśli jednak nie ma na to czasu lub takiej możliwości może korzystać z naszego internetowego managera projektu z panelem chatu. W przypadku projektu online można się też umawiać z nami na konsultacje online lub telefoniczne. 

Pamiętaj też, że jeśli jesteś z innego miasta nadal zależeć nam będzie by Twój projekt był zrobiony profesjonalnie. Dlatego jeśli na to pozwolisz, choć raz odwiedzimy Twoją inwestycje, by zobaczyć ją na żywo i dokładnie wszystko zmierzyć. 

08. NIE ODPOWIADAJĄ MI GODZINY WASZEJ PRACY? CZY JEST SZANSA UMÓWIENIA SPOTKANIA W INNYCH GODZINACH?

Rozumiemy, że możesz pracować w tych samych godzinach co my, a po pracy musisz jeszcze odebrać dzieci z dodatkowych zajęć. Staramy się być elastyczni. Możemy przesunąć godziny naszej pracy o +/- 2 h.

Tylko weekendy są dla nas nie do ruszenia i nie prowadzimy w tym czasie spotkań. To czas, który poświęcamy naszym bliskim, w którym realizujemy nasze pasje, załatwiamy swoje sprawy i wypoczywamy :).