Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Radosna atmosfera, zapach pierników, jodły, goździków otacza nas w naszych domach. Aby wprowadzić świąteczny nastrój w domowym zaciszu na ogół sięgamy po tematyczne ozdoby i dekoracje. Nadają one wnętrzu uroczysty charakter oraz akcentują ten niepowtarzalny czas.

 

Od dłuższego czasu można obserwować trendy w bożonarodzeniowym dekorowaniu wnętrz. Zmieniają się już nie tylko kolory bombek choinkowych, ale dostrzec można także różnorodność materiałów i tworzyw z jakich wykonane są dekoracje pojawiające się w naszych domach. 

 

dekoracja świąteczna 2015

www. stylemyslikfiles.com

 

Jeszcze do niedawna nie wyobrażaliśmy sobie świąt bez choinki. A dziś? Dziś choinka zostaje niejednokrotnie wyparta designerskimi stroikami bądź dekoracjami. Jednak stwierdzenie, że choinka odeszła do lamusa byłoby absolutną nieprawdą. Choinka nadal znajdzie miejsce w wielu domach, w szczególności ta żywa, której zapach przywołuje na myśl ciepłą i radosną atmosferę świątecznej krzątaniny.
W tym roku w na naszych drzewkach zagości biel. Dzięki chłodnym barwą choinka mimo dużej ilości dekoracji nadal będzie prezentować się skromnie acz elegancko, co idealnie współgra w dużej mierze z nowoczesnymi minimalistycznymi wnętrzami.

 

choinka ubrana na biało

www. the-myparisienne.com

 

Alternatywą dla naszej choinki są stroiki z gałązek, tu szeroki wybór dają nam sklepy z dodatkami do domów. Można je łączyć z świerkowymi gałęziami i dodatkowo dekorować ozdobami. Jednak należy pamiętać, że we wszystkim trzeba umieć zachować umiar, a im więcej tym lepiej nie znajduje swojego zastosowania w takich dekoracjach.

 

drewniana choinka

www. blenkitnyfotel.pl

 

Niezwykle modne w tym roku świąteczne wianki powróciły na drzwi domów. Tu dekoratorzy zaproponowali jednak cały szereg pomysłów, poprzez świerk, słomę, wiklinę, pióra, bombki, koronki i całą masę innych dodatków. Brak tu jednego trendu kolorystycznego, jednak podobnie jak w przypadku choinek skłaniają się do chłodnych odcieni bieli, srebra czy niebieskiego.

 

wianek swiateczny z piorkami

www. art-madam.pl

 

Świąteczną aranżacje nie muszą stanowić tylko lampki czy bombki choinkowe. Koce i poduszki z motywami świątecznymi są nie tylko niezwykle praktyczne w zastosowaniu ale także idealnie oddają klimat Bożego Narodzenia.

 

świateczny design

www. bobedre.dk

 

Dobrze dobrana świąteczna dekoracja, wprowadzi do wnętrza magię i niezwykły bożonarodzeniowy klimat. Tym świątecznym akcentem życzymy zatem spokojnych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia.

 

Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz